AXI IMMO doradzało firmie HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND

Firma wynajęła ok. 2,5 tys. mkw. w 7R City Flex Łódź I

AXI IMMO doradzało firmie HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND w wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej.  Firma zdecydowała się na obiekt 7R City Flex Łódź przy ulicy Rokocińskiej. Jest to czwarty projekt w ramach rozwijanego przez dewelopera 7R konceptu sieci miejskich magazynów.

Firma HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND wynajęła ok. 2 500 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej na potrzeby laboratorium i prototypowni w 7R City Flex Łódź I. Najemca jest jednym z największych dostawców aluminiowych systemów budowlanych w Europie. Na powierzchni 2 000 mkw. prowadzić będzie prace badawczo – rozwojowe nad aluminiowymi systemami architektonicznymi. W obiekcie 500 mkw. zajmie nowoczesne biuro.

 Wybierając 7R City Flex Łódź I przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na atrakcyjną lokalizację tego projektu. Ważna była dla nas bardzo dobra widoczność obiektu z autostrady. Poza tym liczyła się także bliskość i komfortowy dojazd do centrum miasta. Jest to istotne zarówno ze względu na naszych klientów, jak i pracowników – mówi Maciej Jagusiak, HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND.

Miejski magazyn dla HYDRO BUILDING SYSTEM POLAND

7R City Flex Łódź I o łącznej powierzchni 8 300 mkw. to obiekt typu Small Business Unit wchodzący w skład sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Zlokalizowany w granicach aglomeracji łódzkiej (we wschodniej jej części), tuż przy autostradzie A1.

Magazyn jest odpowiedni do celów logistyki, sprzedaży detalicznej, handlu internetowego, lekkiej produkcji, zaaranżowania salonów wystawowych, serwisowych oraz biur.

– Potencjalni najemcy powierzchni magazynowych coraz częściej zwracają uwagę na dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacji publicznej wokół obiektu. Tak też było w przypadku firmy HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND, dla której możliwość dotarcia do 7R City Flex Łódź I z centrum miasta komunikacją miejską, zarówno autobusem jak i tramwajem, była niewątpliwym atutem tego projektu. Poza tym, kolejnym aspektem była nasza elastyczność w zakresie dostosowania powierzchni do potrzeb najemcy. W budynku powstawać będą prototypy nowych konstrukcji, jak i odbywać się będą ich testy. Dlatego wymagane jest dostosowanie modułu pod stałe miejsca pracy ludzi, jak również odwodnienie liniowe posadzki – dodaje Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

– Dla klienta kluczowe czynniki, które zadecydowały o wyborze projektu 7R City Flex Łódź I były lokalizacja i termin dostarczenia inwestycji. Poza tym bardzo ważna była możliwość wydzielenia dużej powierzchni biurowej, która pozwoli na efektywną, bezpośrednią komunikację pomiędzy biurem i halą – dodaje Hubert, Wojtera, Senior Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO.

W 7R City Flex Łódź I zainstalowane zostanie oświetlenie LED, a w strefie przydokowej zapewnione zostanie oświetlenie naturalne. Odporność ogniowa będzie na najwyższym poziomie powyżej 4 000 MJ/mkw.

Generalnym wykonawcą 7R City Flex Łódź I jest firma Commercecon. Oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na III kw. 2019 r.

Źródło: AXI IMMO