wolaRE modelowym osiedlem mieszkaniowym

0
56
wolaRE

wolaRE, inwestycja na warszawskiej Woli, spełnia wszystkie aspekty modelowego osiedla. Poza doskonałą lokalizacją jest dopasowana do okolicy i dobrze zaprojektowana. Realizujący ją deweloper, BPI Real Estate Poland, wraz z zespołem architektów zaprojektował osiedle z myślą o potrzebach przyszłych mieszkańców. Główny nacisk położono na funkcjonalność, zarówno mieszkań, jak i części wspólnych budynku.

O wyborze miejsca zamieszkania w pierwszej kolejności decyduje lokalizacja. Kolejne najważniejsze atuty dla kupujących to plan mieszkania, jego funkcjonalność jak i projekt całej nieruchomości. Wszystkie te cechy spełnia inwestycja wolaRE, którą BPI Real Estate Poland buduje w Warszawie przy ul. Ostroroga 21. Jest to nowoczesny 6-piętrowy budynek, którego architektura została dopasowana do zabudowy dzielnicy. Znajduje się w nim 231 dobrze zaprojektowanych mieszkań uwzględniających różne potrzeby przyszłych mieszkańców. W budynku powstaną lokale mieszkaniowe o powierzchni od 28 mkw. do 83 mkw. oraz 7 lokali usługowych.

– wolaRE to przemyślany i wielofunkcyjny projekt, który łączy w sobie wygodę i nowoczesność. Dogodna lokalizacja i przemyślany projekt inwestycji sprawiają, że przyszli mieszkańcy zyskają wygodną przestrzeń do życia – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.

30

Głównym celem architektów było zaprojektowanie przestrzennych, dobrze doświetlonych i wygodnych w codziennym funkcjonowaniu mieszkań. Na rynku nadal utrzymuje się trend otwartych powierzchni, ze zredukowaną przestrzenią komunikacji, zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. – Klienci preferują mieszkania, w których ważne jest funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni zaprojektowanej pod konkretne potrzeby. 3-4 osobowej rodzinie łatwiej żyje się w 3-pokojowym mieszkaniu o tej samej powierzchni, co 2-pokojowe – powiedział Paweł Światłowski, architekt Brit Plan.

Na rynku nadal najbardziej popularne są mieszkania z aneksem lub otwarta kuchnią. Aktualnym trendem jest redukcja przestrzeni komunikacji na rzecz miejsca na przechowywanie. Stąd zadaniem architektów wolaRE było przemyślane rozplanowanie ścian i wykorzystanie wszelkich powstających wnęk w wyniku np. rozprowadzenia szybów wentylacyjnych na miejsce pod zabudowy stałe i szafy wnękowe. – Naszym zadaniem było rozplanowanie mieszkań, aby jak najwięcej z nich miało salon zwrócony na południe, wschód lub zachód. Postawiliśmy na otwarte kuchnie oraz duże okna dobrze doświetlające pokoje dzienne. Z kolei sypialnie planowaliśmy od północy lub wschodu i na planie prostokąta, aby ułatwić przyszłym mieszkańcom ich urządzenie – dodaje Paweł Światłowski.

Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace wykończeniowe i instalacyjne a status sprzedaży mieszkań wynosi 80%. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na IV kwartał 2020 r.

Inwestycja wolaRE jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland realizowaną na warszawskiej Woli. Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla powstały Wola Tarasy oraz Wola Libre, w których znajduje się odpowiednio 159 i 274 mieszkania -. Deweloper realizuje także ciekawe projekty w innych największych miastach w Polsce. W Poznaniu przy ul. Droga Dębińska powstało osiedle Vilda Park, natomiast we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda – Bulwary Książęce. Drugą inwestycją realizowana obecnie przez BPI w Warszawie jest Rezydencja Barska, która powstaje przy ulicy Barskiej 26 na Ochocie.

wolaRE

Więcej informacji nt. inwestycji wolaRE dostępnych jest na stronie: http://wolare.pl/

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy  jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań.
W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstaje kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Aktualnie realizowane inwestycje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce powstający przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz Vilda Park w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska. Dwa najnowsze projekty dewelopera realizowane są w Warszawie. Pierwszy z nich o nazwie Rezydencja Barska, powstaje na Ochocie. Kolejny to inwestycja wolaRE realizowana na warszawskiej Woli.

Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj