Wakacje na Wielkiej Wyspie przyciągnęły wrocławian

Cykl letnich warsztatów na Wielkiej Wyspie okazał się trafioną propozycją dla mieszkańców Wrocławia. Każda z trzech wakacyjnych sobót na osiedlu Baciarellego 54 przyciągnęła około 100 uczestników. Dzieci, dorośli i seniorzy – każdy znalazł coś dla siebie w bogatej ofercie bezpłatnych wydarzeń w nurcie eko, DIY oraz zdrowego trybu życia. Głównym punktem programu pierwszego spotkania były warsztaty z Darkiem Stolarzem, znanym z programów TV, m.in. „Domowe rewolucje”, „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej”.

Osiedle przy ulicy Bacciarellego 54 położone jest na obszarze Wielkiej Wyspy, nad samym brzegiem kanału żeglugowego Odry w otoczeniu licznych terenów spacerowych i rekreacyjnych, takich jak zielona Wyspa Opatowicka, Parki Szczytnicki i Biskupiński. W tym zielonym otoczeniu, na terenie kameralnego osiedla, można było spędzić trzy aktywne soboty.
W ofercie cyklu wydarzeń „Wakacje na Wyspie” znalazły się zajęcia z jogi i pilates, po których można było zrelaksować się na leżakach popijając lemoniadę, lub produkując na jednym z warsztatów naturalne pilingi do domowego SPA.  Organizatorzy zadbali także o animacje dla najmłodszych i ekoedukację – rodzice wraz z dziećmi mieli okazję posadzić na osiedlu roślinność, korzystające ze wskazówek specjalistów.
Nie zabrakło także atrakcji dla fanów majsterkowania. Pierwszy warsztat stolarski poprowadził sam Darek Stolarz, znany i lubiany z telewizyjnych programów. Pod okiem eksperta dzieci oraz dorośli mieli okazję stworzyć karmniki dla ptaków lub drewniane statki. W kolejne dwie soboty atrakcje dla fanów narzędzi i pracy w drewnie zapewniła Domowa Stolarnia.

Odwiedzała nas młodzież, rodzice z dziećmi, ale także seniorzy. Cieszymy się, że wokół wydarzeń przy Baciarellego 54 udało nam się zintegrować mieszkańców osiedla i wrocławian, którzy na co dzień na Wielkiej Wyspie nie przebywają. Poznali jej walory naturalne, mogli ciekawie spędzić czas i zaznać słonecznego relaksu wśród zieleni, a to wszystko w centrum miasta. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, – podsumowuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający firmy Trei Real Estate Poland, organizującej cykl aktywnych sobót na Wielkiej Wyspie.

Ostatnie wydarzenie cieszyło się największym zainteresowaniem i odnotowało rekordową frekwencję. Kameralny klimat samego miejsca, jakim jest zatopione w zieleni osiedle Bacciarellego 54 oraz dobre doświadczenia z pierwszych dwóch sobót sprawiły, że uczestnicy polecali odprężającą sobotę na Wielkiej Wyspie swoim znajomym.
Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj.