Tristar nie zwalnia tempa – Inter Cars zostaje w Gdańsku na dłużej

Spółka Inter Cars SA przedłużyła umowę najmu w nowoczesnym centrum logistycznym Tristar Gdańsk, należącym do portfela Tristan EPISO 4 i White Star Real Estate. Polska firma zajmująca się m.in. dystrybucją części samochodowych oraz wyposażeniem warsztatów, wynajmuje łącznie ponad 5 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w gdańskim projekcie. 

Centrum logistyczne Tristar Gdańsk, podobnie jak całe portfolio, bardzo dynamicznie się rozwija. W ostatnich miesiącach we wszystkich lokalizacjach należących do Tristar, swoje umowy najmu przedłużyło sześciu najemców, wynajmując łącznie prawie 40 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Nie dziwi więc fakt, że kolejni najemcy chcą zostać w Tristar na dłużej.

W październiku br. Inter Cars SA – polski dystrybutor części samochodowych, działający na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, zdecydował się przedłużyć swoją aktualną umowę najmu i wynająć łącznie 5 100 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Tristar Gdańsk. Inter Cars to też kolejny najemca, który w ramach wynajmowanej w jednym z projektów Tristar powierzchni, zdecydował się na jej dalszy rozwój technologiczny w celu świadczenia coraz lepszej jakości usług dla klientów, jak i podniesienia standardów pracy dla swoich pracowników m.in. poprzez rozbudowę systemu przeciwpożarowego, zwiększenie wydajności operacji logistycznych poprzez adaptacje w strefie dokowej czy instalację nowoczesnego, proekologicznego oświetlenia LED, mającego na celu optymalizację kosztów eksploatacji.

Zobacz także: Grupa Altkom w Warsaw Trade Tower na dłużej

„Przedłużenie umowy najmu powierzchni magazynowej i biurowej przez Inter Cars, potwierdza wysoką jakość gdańskiego projektu oraz możliwość technologicznego dostosowania oferowanej przez nas przestrzeni do wymogów najemcy. Cieszymy się, że taka firma jak Inter Cars, będąca jednym z największych dystrybutorów podzespołów motoryzacyjnych w kraju, jak i w Europie, dostrzegła potencjał naszego projektu i zostaje z nami w Gdańsku na dłużej” – mówi Robert Szafarz, Leasing Manager, White Star Real Estate.

Informacje o projekcie (Centrum logistyczne Tristar Gdańsk), portfolio (Tristar) i najemcy (Inter Cars):

Tristar Gdańsk to nowoczesne centrum logistyczne klasy A o łącznej powierzchni 28 900 mkw., oferujące przestrzeń magazynową i biurową dla najemców prowadzących małą i średnią działalność produkcyjną. Bezpośrednio przyległe do powierzchni magazynowej parkingi oraz place manewrowe, stanowią istotne udogodnienie dla najemców. Tristar Gdańsk zlokalizowany jest 15 km od centrum Gdańska, zaledwie 1 km od autostrady A1 (trasy europejskiej E75) oraz obwodnicy Trójmiasta (trasy ekspresowej S6) – węzeł Rusocin. Międzynarodowy port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oddalony jest o 20 km od centrum logistycznego.

Tristar to wspólny projekt Tristan Capital Partners i White Star Real Estate, który powstał w 2018 roku i jest ukierunkowany na inwestowanie oraz posiadanie nieruchomości logistycznych klasy A. Portfolio obejmuje obecnie 5 lokalizacji w Polsce, w tym parki magazynowo-logistyczne w pobliżu Poznania, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz w Grodzisku Mazowieckim, których całkowita powierzchnia to prawie 162 000 mkw. Wszystkimi nieruchomościami zarządza White Star Real Estate.

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej.

Inter Cars SA posiada obecnie 250 fili w kraju oraz 241 oddziałów za granicą, w tym na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, we Włoszech, w Estonii, Mołdawii, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Grecji oraz Serbii.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.