Soltec powiększy powierzchnię magazynową

Firma Soltec, dystrybutor komponentów fotowoltaicznych, wynajęła ok. 4100 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Warsaw II. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Soltec jest jedną z najstarszych firm prowadzących działalność w branży fotowoltaicznej w Polsce. Firma od ponad 14 lat dostarcza partnerom biznesowym produkty najwyższej jakości niezbędne do zbudowania elektrowni fotowoltaicznej o każdej mocy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dobrym relacjom z największymi producentami, klienci Soltec mogą liczyć na stałą dostępność niezbędnych komponentów, a także wsparcie merytoryczno-techniczne w doborze, projektowaniu i serwisowaniu sprzętu fotowoltaicznego. Firma organizuje również szkolenia z zakresu montażu instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, systemów hybrydowych oraz najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie.

– Cieszymy się, że tak wielu Polaków zrozumiało, jak ważne jest alternatywne pozyskiwanie energii, a my możemy się do tego przyczyniać. Dynamiczny rozwój Soltec w ostatnich latach oraz powiększanie się zespołu firmy skłoniły nas do wynajęcia większej powierzchni magazynowo-biurowej. Znalezienie atrakcyjnego magazynu w pierwszej strefie w Warszawie nie było łatwe. Partnerzy z Cresy pomogli nam przejść przez proces poszukiwań i negocjacji, dzięki czemu już od października będziemy mogli rozpocząć przenoszenie części produktów do nowego miejsca – mówi Hanna Ziętkowska, Dyrektor Operacji w firmie Soltec.

Prologis Park Warsaw II to nowoczesne centrum dystrybucyjne z kompleksem magazynowo-biurowym oraz komunikacją publiczną tuż przy parku, zlokalizowane na zrewitalizowanym terenie w przemysłowej dzielnicy Warszawy. Park położony tuż przy obwodnicy miasta i trasie S8, co pozwala na efektywną dystrybucję zarówno na terenie stolicy, jak i w skali całego kraju. W odległości około 10 km znajduje się także międzynarodowe lotnisko oraz autostrada A2. Magazyn firmy Soltec zajmie 4100 mkw. Najemca zajął ostatnią wolną przestrzeń w tym parku.

– Przy tej transakcji lokalizacja odegrała kluczową rolę. Na rynku fotowoltaiki bardzo ważna jest przewaga konkurencyjna i spełnienie wymagań klientów, m.in. pod względem czasu dostawy. Dodatkowym wyzwaniem było znalezienie atrakcyjnego miejsca dla magazynu oraz przestrzeni biurowej do spotkań z klientami. Z tego powodu nowa siedziba musiała być położona w pierwszej strefie Warszawy, z dobrym dojazdem do najważniejszych arterii komunikacyjnych – mówi Miłosz Borkowski, Starszy doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w firmie Cresa Polska.

***

SOLTEC – jeden z najstarszych dostawców sprzętu fotowoltaicznego w Polsce. Od 14 lat współtworzy rynek fotowoltaiki, dostarczając wysokiej jakości komponenty i rozwiązania PV firmom, które projektują, montują oraz serwisują instalacje fotowoltaiczne swoich klientów. Wieloletnie doświadczenie na rynku energii słonecznej i współpraca z największymi producentami pozwala oferować partnerom firmy wsparcie merytoryczno-techniczne w doborze, projektowaniu i serwisowaniu sprzętu fotowoltaicznego. Firma organizuje szkolenia z zakresu montażu instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, systemów hybrydowych oraz najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie. Soltec współpracuje ze sprawdzonymi producentami sprzętu fotowoltaicznego i elektrycznego z Azji, Ameryki Północnej i Europy.

*** 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Więcej informacji na www.cresa.pl