Rozwiązania oświetleniowe MILOO LIGHTING w zabrzańskiej wieży ciśnień

MILOO LIGHTING

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów industrialnych na Śląsku korzysta z najnowszej generacji oświetlenia wyprodukowanego i dostarczonego przez MILOO-ELECTRONICS – polskiego producenta elektroniki, oświetlenia LED oraz urządzeń do dezynfekcji powierzchni i powietrza.

Zlokalizowana przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu wieża ciśnień to jedna z pereł industrialnej architektury, której jeszcze niedawno groziła rozbiórka. Odrestaurowany obiekt zachował liczne nawiązanie do swojego niepowtarzalnego, zabytkowego charakteru, czego przykładem jest m.in. zdobiąca jego elewację czerwona cegła. Gruntownie wyremontowano wszystkie wnętrza, a obok wieży wniesiono przeszkloną klatkę schodową z windą. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, który pozwala podziwiać panoramę miasta, a przy sprzyjającej pogodzie także Beskidy.

– Jednym z elementów projektu rewitalizacji zabrzańskiej wieży ciśnień było wyposażenie jej w nowoczesne rozwiązania oświetleniowe – mówi Bartosz Mazurek z MILOO-ELECTRONICS.  – Zarówno wewnątrz, jak i w strefach zewnętrznych obiektu zainstalowano profesjonalne oprawy LED marki MILOO LIGHTING. Poza wartością estetyczną, modernizacja oświetlenia znacząco obniży koszty energii elektrycznej – dodaje.

W odrestaurowanym budynku działać będą m.in. Centrum Żywego Rzemiosła, Akademia Młodych Talentów, kawiarnia oraz interaktywna wystawa przybliżająca zagadnienia związane z węglem. Wieża Ciśnień przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu została wybudowana w 1909 r. jako element miejskiej sieci wodociągowej. Wzniesiony na planie ośmiokąta budynek ma 46 metrów wysokości i 23,3 metra średnicy.

Zobacz także: ArmaFlex ® Duct firmy Armacell – skuteczniejsza ochrona i łatwiejszy montaż izolacji na kanałach wentylacyjnych
***

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO LIGHTING, elektroniki, optoelektroniki i automatyki sterowania oraz urządzeń do dezynfekcji powierzchni i powietrza. Firma zlokalizowana w Małopolsce, obecna na rynku od 2002 r., rozwija również działalność m.in. w obszarach smart-building i smart-lighting, tworząc układy sterowania i oprogramowania do zarządzania inteligentnymi budynkami oraz oświetleniem ulicznym. Posiada własne laboratorium badawcze kolorymetrii oraz kompatybilności elektromagnetycznej i nowoczesny park maszynowy. Realizowała wiele projektów dla dużych koncernów międzynarodowych i firm polskich, uczelni oraz obiektów służby zdrowia.

Więcej informacji: www.emiloo.pl

1 KOMENTARZ

Comments are closed.