Renomowany deweloper buduje we Wrocławiu coraz więcej mieszkań. Będą kolejne etapy

WPB

Grupa ROBYG jest już nie tylko na Jagodnie, ale także w czterech innych częściach Wrocławia. Po połączeniu z WPB buduje łącznie około 400 nowych mieszkań i domów. Drugie tyle planuje na gruntach należących wcześniej do WPB. Większość z aktualnie budowanych mieszkań jest już prawie gotowa. Wszystkie powstają w atrakcyjnych lokalizacjach w otoczeniu zieleni i terenów rekreacyjnych. Już niedługo do sprzedaży trafią nowe pule.

Kontynuując dynamiczny rozwój we Wrocławiu, Grupa ROBYG buduje setki mieszkań w kilku częściach miasta i już planuje następne w nowych etapach. Do niedawna deweloper działał tylko na Jagodnie, ale po połączeniu z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budowlanym prowadzi inwestycje także na Sołtysowicach, Wojszycach, Osobowicach i Muchoborze Wielkim. – Jesteśmy jednym z największych deweloperów w Polsce, więc konsekwentnie umacniamy swoją pozycję także lokalnie we Wrocławiu, z którym mocno wiążemy przyszłość – argumentuje Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy ROBYG. – Do wieloletniej tradycji WPB dołączyliśmy nasz najwyższy standard, by tworzyć we Wrocławiu różnorodne mieszkania najlepszej jakości w spokojnych i zielonych częściach miasta. Niedługo wprowadzimy na rynek kolejne pule mieszkań – dodaje.

Kilkaset mieszkań pod lasem

Nowością od ROBYG WPB jest Uroczysko III, czyli kolejny etap osiedla powstającego przy ul. Przejazdowej na Sołtysowicach, tuż pod lasem. Uroczysko to największe osiedle pod szyldem ROBYG WPB we Wrocławiu. Składa się z trzech etapów – każdy tworzą dwa budynki 3-piętrowe. Pierwsze budynki są już gotowe i zamieszkane. Aktualnie trwa budowa czterech kolejnych (Uroczysko II i Uroczysko III). Prace toczą się równolegle, ale są w różnych fazach.

Trzeci etap to dwa budynki z podziemnymi miejscami parkingowymi. W pierwszym budynku powstanie 56 mieszkań, w drugim 32. Zaprojektowano praktyczne i dostosowane do potrzeb rynku układy od 1 do 4 pokoi. Największe z nich mają 77 mkw. Wszystkie mieszkania zaprojektowano z balkonami lub tarasami. – Trafią do sprzedaży jeszcze jesienią, dlatego warto być czujnym, bo spodziewamy się dużego zainteresowania – zapowiada Joanna Chojecka. Budowa Uroczyska III trwa. Obecnie wykonywana jest konstrukcja garaży pod budynkami. Uroczysko III ma być gotowe w trzecim kwartale 2021. Natomiast przy Uroczysku II wykonywane są już elewacje, poszycie dachu oraz instalacje. Budowa powinna zakończyć się jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

Uroczysko II i III to w sumie 171 mieszkania. – Po przejęciu tej inwestycji podnieśliśmy standard części wspólnych – informuje Joanna Chojecka. – Największym atutem osiedla jest jednak położenie, pozwalające poczuć podmiejski klimat, nieopodal zielonych terenów rekreacyjnych – podkreśla. W pobliżu Uroczyska, oprócz lasu z niedużym akwenem i pozostałościami po średniowiecznym grodzie, są ogródki działkowe, łąka, stadion oraz rzeka Widawa.

Kameralnie na rodzinnym osiedlu

Pozostałe osiedla ROBYG WPB są bardziej kameralne. Wśród nich są Wojszyckie Alejki przy ul. Gałczyńskiego. W 3-piętrowym budynku, którego konstrukcja jest ukończona, powstają 62 mieszkania. Spośród nich wyróżniają się lokale z antresolami na ostatnim poziomie. Reszta mieszkań ma balkony i ogródki. Układy od 1 do 4 pokoi mają od 27 do 92 mkw. wielkości. W budynku jest podziemna hala garażowa z pomieszczeniami na rowery i komórkami lokatorskimi.

Budowa Wojszyckich Alejek jest już zaawansowana i powinna zakończyć się w tym lub na początku przyszłego roku. Aktualnie trwa wykańczanie elewacji oraz dachu. W środku wykonywane są tynki i posadzki.
Wojszyckie Alejki to świetne miejsce dla każdego, kto szuka odpoczynku od pośpiechu i miejskiego zgiełku. Młodzi znajdą tu piękne mieszkanie na start, rodziny zaciszną przystań, a seniorzy spokój, bezpieczeństwo i odpoczynek – zachęca Joanna Chojecka.

Nad potokiem, w otoczeniu zieleni

Najmniejsza ze wszystkich jest Willa nad Potokiem, która znajduje się przy potoku Kasina na Muchoborze Wielkim (ul. Stanisławowska). W kameralnym budynku z garażem podziemnym powstaje tylko 13 mieszkań. Są to jedno-, dwu- i trzypokojowe rozkłady z tarasami i balkonami. Najmniejsze mają 33 mkw., a największe – 97 mkw. Podobnie jak na Wojszycach, tak i tu powstają mieszkania z antresolą, które dają możliwość indywidualnej aranżacji wnętrza i dopasowania przestrzeni do własnych potrzeb.

Wszystko jest już prawie gotowe. W środku trwają ostatnie prace wykończeniowe, a na zewnątrz zagospodarowanie terenu. Przekazywanie kluczy do Willi nad Potokiem planowane jest na jesień. W najbliższej okolicy znajduje się park Tysiąclecia oraz klub Formaty. Nieopodal jest również szkoła, przedszkole oraz centrum handlowe Wrocław Fashion Outlet. Plusem jest bezpośredni dojazd do centrum miasta i autostradowej obwodnicy Wrocławia.

Domy przy lesie i rzece

Czwarta inwestycja ROBYG WPB we Wrocławiu położona jest na Osobowicach przy ul. Lipskiej. To Osiedle Leśna Przystań, składające się z 28 domków jednorodzinnych o metrażach od 124 do 146 mkw. Ich budowa jest zakończona, a osiedle niedługo powinno uzyskać pozwolenie na użytkowanie. – Wysoki standard, bliskość lasu oraz rzeki bardzo spodobały się wrocławianom, którzy coraz częściej pytają o domy. Widać to także po zainteresowaniu domami atrialnymi i szeregowymi na Jagodnie. Ostatnie miesiące zauważalnie zmieniły preferencje osób poszukujących miejsca do życia. Jeszcze większego znaczenia nabrały tereny zielone, ogródki, balkony i tarasy – zaznacza Joanna Chojecka.

Cztery osiedla ROBYG WPB to łącznie około 400 mieszkań i domów. – Nasze powiększone zasoby gruntów pozwalają na budowę kolejnych 400 mieszkań – zapowiada Joanna Chojecka. Do puli trzeba jeszcze doliczyć osiedle ROBYG Jagodno o zróżnicowanej zabudowie i udogodnieniach potrzebnych lokalnej społeczności (np. park, przedszkole, siłownia plenerowa, klub malucha), w ramach którego w kilku etapach powstanie ponad 900 mieszkań w budynkach wielorodzinnych i domach. W czerwcu do sprzedaży trafiła nowa pula mieszkań o wielkości od 26 do 68 mkw. To bardzo funkcjonalne układy z balkonami lub ogródkami.

Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj