Quick Turtle dopełniło listę najemców w CL Kraków II

0
43
Kraków II

Grupa BIK podpisała umowę najmu z Quick Turtle. Firma transportowa będzie korzystać z ok. 3 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej w centrum logistycznym Kraków II. Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w 100%.

Firma Quick Turtle podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ok. 3000 m2 powierzchni w centrum logistycznym Kraków II. Z tego około 2 600 m2 będzie przeznaczone na cele magazynowe, a ok. 425 m2 na cele socjalno-biurowo. W efekcie zawartej umowy centrum logistyczne Kraków II jest aktualnie w całości wynajęte.

Firma Quick Turtle specjalizuje się w transportach z całej Unii Europejskiej na Maltę oraz z Malty do innych krajów Unii Europejskiej.

Centrum Logistyczne Kraków II to gotowy nowoczesny obiekt spełniający wszystkie najnowsze standardy magazynów wysokiego składowania. Zlokalizowany jest w przemysłowej części Krakowa – w dzielnicy Rybitwy, zaledwie 1,5 km od wschodniej obwodnicy Krakowa. Centrum oferuje łącznie 11 tys. m2 powierzchni, z czego na cele magazynowe wykorzystywane jest 10 tys. m2, a pozostałe blisko 1 tys. m2 przeznaczone jest na cele socjalno-biurowe. W skład obiektu wchodzi 12 modułów o powierzchni ok. 870 m2, które można dowolnie łączyć w zależności od potrzeb najemców. Na każdy moduł przypadają dwa doki rozładunkowe oraz niewielka powierzchnia biurowa służąca do bieżącej obsługi magazynu.

Grupa BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności Grupa BIK zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Obecnie w portfelu spółki znajduje się Retail Park Karpacka w Bielsku – Białej o powierzchni najmu prawie 7,0 tys. m2.

***

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Grupa BIK do tej pory zrealizowała inwestycje magazynowe w Krakowie, Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim, Sosnowcu i Kątach Wrocławskich. Nieruchomości, które tam powstały, dysponują ponad 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Obiekty te spełniają najwyższe światowe standardy. Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. Pierwszym oddanym do użytku obiektem był Retail Park Puławy. Pod koniec 2014 r. otwarty został Retail Park Bielsko-Biała, a w marcu 2018 r. Galeria Nad Potokiem w Radomiu. Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. rozwija działalność od 1996 roku. Potwierdzeniem wysokiej jakości realizowanych przez spółkę obiektów logistycznych jest nagroda I stopnia „Budowa Roku” przyznana Centrum Logistycznemu Ożarów Mazowiecki za cały przebieg procesu inwestycyjnego wraz z oceną projektu architektonicznego. Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jesienią 2016 r. przeprowadziło publiczną emisję akcji, debiutując w dniu 23 listopada 2016 r. na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.