Pekao S.A. sfinansuje inwestycję Hillwood w Warszawie

Pekao S.A.

Hillwood, wiodący deweloper powierzchni produkcyjno-magazynowych, podpisał z bankiem Pekao S.A. umowę kredytu na realizację projektu składającego się z budynku magazynowego oraz biurowego w Warszawie przy ul. Mineralnej o łącznej powierzchni ponad 13 600 mkw. Kwota finansowania wynosi około 22,3 mln euro.

Nowoczesny budynek magazynowo-biurowy o powierzchni 5 700 mkw., a także oddzielny budynek biurowy klasy A o powierzchni prawie 8 000 mkw. powstają w systemie build-to-suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta. Jest to pierwszy budynek biurowy realizowany przez Hillwood w Polsce.

Umowa z bankiem pozwala na zrefinansowanie części kosztów zakupu działki jeszcze przed rozpoczęciem kubaturowych prac budowlanych, które są planowane na początek roku 2021.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Bankiem Pekao S.A przy kolejnym już projekcie. Cieszymy się, że bank podziela naszą wizję i filozofię działania, szczególnie, że projekt przy ul. Mineralnej w Warszawie to połączenie szytego na miarę budynku magazynowego a także dużego, nowoczesnego budynku biurowego – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Inwestycja Hillwood przy ul. Mineralnej w Warszawie łączy w sobie doskonałą lokalizację, unikalny projekt oraz doświadczonego dewelopera. To już ósmy projekt Grupy Hillwood finansowany przez Pekao od początku działalności dewelopera w Polsce. Wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego. Chcemy wspierać rozwój klientów działających w tym sektorze, nawet w czasach globalnego spowolnienia gospodarczego – skomentował transakcję Dieter Lobnig, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao S.A.

Informacje o Hillwood

Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie firma wybudowała około 19 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad milion w Polsce.

Na Polskim rynku Hillwood obecny jest od 2014 roku, budując nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szyte na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Swoją działalność Hillwood Polska prowadzi na głównych rynkach magazynowych, takich jak Warszawa, Polska Centralna, Wrocław oraz Górny Śląsk, inwestując także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach, jak Częstochowa, Kutno czy Świebodzin.

Bieżące informacje na temat aktualnej oferty Hillwood Polska są dostępne pod tym adresem.