Greenberg Traurig rozpoczyna proces pokoleniowej zmiany modelu zarządzania inaugurując kolejny etap rozwoju w Polsce

Kancelaria Greenberg Traurig rozpoczyna proces zmiany pokoleniowej i przywództwa w biurze w Warszawie. Ogłoszenie wprowadzanych zmian w trzydziestą rocznicę obecności zespołu kancelarii na polskim rynku jest zwieńczeniem długofalowego planu transformacji biura w Warszawie i stanowi konsekwentną realizację wcześniej obranej strategii.

Greenberg Traurig, utożsamiany z pozycją lidera rynku usług prawniczych i uhonorowany niedawno przez International Financial Law Review tytułem Kancelarii Roku 2021 w Polsce, wciąż kontynuuje dynamiczny proces rozwoju w regionie i dalszego umacniania swej pozycji na lokalnym rynku -przewodząc w tegorocznej klasyfikacji wartościowej Mergermarket w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej z transakcjami M&A o łącznej wartości ponad 5 mld USD. Zasługuje to na podkreślenie w obliczu widocznego trendu wśród kancelarii międzynarodowych redukujących swoje zaangażowanie w regionie.

Jarosław Grzesiak, będący od 1991 r. pierwszym polskim prawnikiem biura, a od 1999 r. jego partnerem zarządzającym uznał, że jest to właściwy moment na wdrożenie procesu zmiany pokoleniowej w kancelarii przeżywającej obecnie najlepszy rok w swojej trzydziestoletniej historii. Miejsce Jarosława Grzesiaka zajmie kolegialny, trzyosobowy zespół, na którego czele stanie Jolanta Nowakowska-Zimoch, obejmując stanowisko partnera zarządzającego i pozostając szefem praktyki nieruchomości. Wspierana będzie przez dwóch zastępców partnera zarządzającego: Rafała Baranowskiego oraz Radomiła Charzyńskiego. Po przeprowadzeniu sukcesji Jarosław Grzesiak dołączy do Zygmunta Solorza, jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców i wieloletniego klienta kancelarii. Mec. Grzesiak będzie odpowiedzialny m.in. za kwestie związane z obszarem nadzoru właścicielskiego, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza grupy kapitałowej. Jarosław Grzesiak pozostanie w bliskich relacjach z kancelarią, którą założył i doprowadził do jej obecnej czołowej pozycji rynkowej, a także z zespołem, który przez ten czas zbudował. Będzie nadal wspierał kancelarię i stanowił o jej renomie.

Andrzej Wysokiński, partner i szef praktyki bankowości i finansów, zostanie nowym komplementariuszem, a Stephen Horvath, z którym Lejb Fogelman i Jarosław Grzesiak współpracują od lat, będzie nadal wspierał biuro w Warszawie w zapewnieniu najwyższej jakości świadczonych usług. Agnieszka Stankiewicz, uznana partner z praktyki nieruchomości, obejmie przewodnictwo w utworzonym komitecie strategicznym dla rynku.

Lejb Fogelman, wieloletni Senior Partner kancelarii, określany mianem nestora rynku prawniczego w Polsce, zapewni niezakłócone utrzymanie pozycji lidera na polskim rynku. W tej roli, Lejb Fogelman nie tylko będzie kontynuował współpracę z wieloma czołowymi spółkami, instytucjami finansowymi i przedsiębiorcami, wynikającą z jego bezprecedensowej i długiej kariery w Warszawie, ale także będzie stanowił istotne wsparcie dla nowej generacji liderów.

„Od samego początku istnienia Greenberg Traurig, zawsze odnajdywaliśmy największe szanse i możliwości w czasach zmian”, powiedział Richard A. Rosenbaum, Executive Chairman Greenberg Traurig, blisko związany z regionem europejskim. „Jarek i Lejb są w gronie moich najbliższych przyjaciół i to się nie zmienia – Lejb będzie kontynuował swoją rolę w firmie, podczas gdy Jarek, w obliczu swojej nowej roli będzie naszym ważnym wsparciem zewnętrznym. Mam ogromny szacunek dla elitarnej kancelarii, którą założyli i zbudowali razem przez ostatnie trzydzieści lat w Warszawie. Podziwiam również ich niezwykłą mądrość i bezinteresowność w zrozumieniu ważnej odpowiedzialności za sukcesję i planowanie przyszłości, nawet w sytuacji, gdy trendy i zmiany uległy przyspieszeniu w czasie globalnej pandemii.”

„Po trzydziestu wspólnych latach, z czego przez ostatnie dwadzieścia dwa miałem zaszczyt przewodzić naszemu zespołowi w Warszawie, jest to niewątpliwie właściwy moment dla nas wszystkich. Bardzo dziękuję naszym klientom oraz wyjątkowemu zespołowi za ten wspaniały czas. Obecnie jesteśmy silniejsi niż kiedykolwiek, a nasze nowe grono partnerów zarządzających posiada niezbędną mieszankę nowej energii i doświadczenia. Wierzę, że będzie to stanowić o sile sukcesu Greenberg Traurig przez wiele nadchodzących lat”, dodał Jarosław Grzesiak.

„Ubiegły rok był najlepszym rokiem w historii globalnej firmy jak i naszego biura, a ten prawdopodobnie będzie jeszcze lepszy, więc jest to idealny moment, aby znaleźć możliwości dla następnych pokoleń, pozwalając im realizować swoje marzenia właśnie tutaj, w naszej firmie. Jestem szczególnie dumny z tego, że stwarzamy kobietom i młodszym prawnikom możliwości objęcia przywództwa w oparciu wyłącznie o jedno kryterium – kompetencje. Każdy z nich zasłużył na swój awans, jak i inne wyróżnienia i mogą stale liczyć na moje wsparcie przez kolejne lata”, podsumował Lejb Fogelman.

Aby sprostać wyzwaniom i zapowiadanym zmianom podjęto także decyzję o wyborze nowego biura kancelarii. Kancelaria przeniesie się ze swojej wieloletniej siedziby w budynku Giełdy Papierów Wartościowych do nowego, najwyższej jakości, doskonale zlokalizowanego i najbardziej zaawansowanego technologicznie projektu biurowego powstającego obecnie w Warszawie, którego oddanie do użytku planowane jest na przyszły rok. Będzie to dziesięcioletnie zobowiązanie dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń GT do rozwoju i współpracy w „nowej normalności”. „Więcej szczegółów zostanie ujawnionych po podpisaniu umowy najmu, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach”, dodał Richard Rosenbaum.

Pełna prezentacja, jak i dodatkowe szczegółowe informacje w zakresie planowanych zmian zostaną przedstawione podczas wydarzenia poświęconego przyszłości, które planowane jest na wrzesień br.

Zobacz także: Niskie poziomy wynajęcia realizowanych inwestycji biurowych oraz mniej metrów w budowie

Greenberg Traurig LLP

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 2200 prawników obsługujących klientów w 40 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. to wg International Financial Law Review (IFLR) Kancelaria Prawna Roku 2021, 2019 oraz 2018 w Polsce. Warszawskie biuro otrzymało pierwsze miejsce w rankingu Mergermarket Global & Regional M&A Report 2018 bazującym na wartości transakcji fuzji i przejęć przeprowadzonych w Polsce w 2018. Całkowita wartość transakcji fuzji i przejęć obsługiwanych przez Greenberg Traurig w roku 2018 wyniosła 2,807 mld USD. Greenberg Traurig w Polsce świadczy usługi prawne największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom i instytucjom w Europie Środkowej oraz poza nią. Warszawskie biuro liczy około 100 prawników uznawanych za jednych z najlepszych w Polsce, regularnie wyróżnianych przez Chambers Global, Chambers Europe, IFLR1000 oraz EMEA Legal 500 w zakresie prawa korporacyjnego, transakcji fuzji i przejęć, transakcji na rynkach kapitałowych, private equity, finansowania projektów, postępowań sądowych i arbitrażowych, doradztwa podatkowego oraz doradztwa dla takich sektorów jak: nieruchomości, energetyka, bankowość i finanse, ubezpieczenia, telekomunikacja oraz media.

Więcej informacji na temat Greenberg Traurig można znaleźć na stronie www.gtlaw.com.