Centrum Konferencyjne Bania – nowy punkt na mapie wiodących ośrodków konferencyjnych w Polsce

Fot. Szymon Polański

Nowoczesna przestrzeń konferencyjno-bankietowa dla 1000 osób lub 14 niezależnych sal biznesowych, a to wszystko u stóp największego ośrodka narciarskiego w Polsce. W Białce Tatrzańskiej działa już Centrum Konferencyjne Bania – kompleksowy ośrodek usług konferencyjnych, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających kontrahentów biznesowych.

Centrum, które powstało w nowo wybudowanym skrzydle Hotelu Bania**** Thermal & Ski, zostało uruchomione w grudniu 2019 roku.

Oddajemy do użytku naszych gości centrum konferencyjne, dorównujące najnowocześniejszym tego typu obiektom w Polsce. Czterogwiazdkowy hotel, terma i ośrodek narciarski, które składają się na ofertę Resortu Bania pozwolą organizować konferencje, targi czy szkolenia z bogatym programem wydarzeń towarzyszących.” – mówi Stefan Stopa, dyrektor Hotelu Bania.

Część konferencyjno-biznesowa zajmuje powierzchnię 3,5 tys. m2, czyniąc Centrum Konferencyjne Bania wiodącym ośrodkiem tego typu usług w południowej Polsce. Elastyczność aranżacji przestrzeni sprawia, że to od potrzeb klienta zależy, jak będzie podzielona.

Obejmujące ponad 400 m2 foyer z bezpośrednim wyjściem na taras zewnętrzny może być miejscem networkingu w czasie konferencji lub pełnić rolę wystawienniczą, ale także połączyć dwie duże sale w spójną przestrzeń bankietową. Sala Trzy Korony ze sceną, rozkładaną trybuną oraz nowoczesnym systemem nagłośnienia i techniki scenicznej pozwala na organizację koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Sala Wierchy daje możliwość aranżacji przestrzeni z wariantem podziału nawet na siedem sal. Z kolei w strefie VIP znalazły się cztery mniejsze pomieszczenia, przeznaczone do spotkań biznesowych w kameralnym gronie. Odpowiednia izolacja akustyczna zapewnia komfort poszczególnym grupom klientów, a własne zaplecze techniczno-gastronomiczne, autonomiczny parking i bezpośrednie wejście do strefy konferencyjnej sprawiają, że może ona funkcjonować niezależnie od pozostałych obszarów Hotelu Bania.

W nowym skrzydle zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązania multimedialne, dzięki czemu nasi goście biznesowi będą mogli m.in. sterować aranżacją dekoracyjno-świetlną lub skorzystać z zestawów do tłumaczenia symultanicznego. Nowoczesny komfort ma się tutaj łączyć z tym, co dla nas najcenniejsze: niepowtarzalną góralską atmosferą. Na czwartym piętrze nowego budynku powstała Kawiarnia Na Szczycie, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Tatr. To idealne miejsce na kameralne spotkanie biznesowe przy filiżance kawy.” – dodaje dyrektor działu sprzedaży Karol Pilch.

Podhalańska tradycja nierozerwalnie związana jest z naturą, a dbałość o nią to jeden z celów przyświecających Hotelowi Bania. Spora część energii cieplnej pochodzi tutaj z geotermii. Głęboki na 2,5 km odwiert dostarcza wodę termalną o temperaturze 75°C, która wykorzystywana jest nie tylko w nieckach basenowych, ale także do ogrzewania, a nawet dzięki odpowiednim procesom technologicznym, klimatyzowania budynków, tym samym ograniczając zużycie gazu LNG oraz zmniejszając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Obok czystego powietrza, równie istotna  jest w rejonach górskich dostępność i maksymalne wykorzystanie wody. Dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom, raz wykorzystana woda jest uzdatniana jest w membranowej oczyszczalni, skąd następnie trafia do armatek śnieżnych.

Hotel Bania **** Thermal & Ski to największy w Polsce obiekt, zaprojektowany w architekturze lokalnej z wykorzystaniem drewna i naturalnego kamienia. Główną inspiracją do aranżacji nowego skrzydła była tradycyjna ornamentyka góralska a wszystkie drewniane elementy w obiekcie zostały wykonane przez lokalne firmy stolarskie. Całość łączy elementy podhalańskiej architektury z prostotą stylu skandynawskiego.

Hotel oddaje do dyspozycji swoich gości 800 miejsc noclegowych w 262 pokojach i apartamentach, niemal 300 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, a także szeroką ofertę atrakcji dla klientów indywidualnych oraz firm. Warto zaznaczyć, że w ramach każdego pakietu, Klienci otrzymują nielimitowany dostęp do Termy Bania.

Kontakt:

Ul. Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

biznes@hotelbania.pl

www.hotelbania.pl

Kontakt dla mediów:

Natalia Malinowska

n.malinowska@planetpartners.pl

t:+48 666 300 054