Brama Miasta to inwestycja biurowa dobrze znana już nie tylko mieszkańcom Łodzi. Jej lokalizacja sprawia, że jest to pierwszy widok witający podróżnych wychodzących z dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Dzięki swojej kortenowej elewacji wyróżnia się oryginalną architekturą, a także nawiązuje do industrialnej historii miasta. Brama Miasta była wielokrotnie nagradzana zarówno w Polsce, jak i za granicą. Budynek zdobył ostatnio uznanie jury konkursu organizowanego przez German Design Council, które przyznało Bramie Miasta ICONIC Award 2020.
Skanska prezentuje nowy materiał video, dzięki któremu można poznać szczegóły i ciekawostki związane z łódzką inwestycją biurową dewelopera.
Brama Miasta to dwa budynki, które dostarczyły blisko 42 000 mkw. powierzchni biurowej, a także obszerna przestrzeń miejska, w której znalazł się amfiteatr z drewnianą architekturą. Kompleks odpowiada na jedno z głównych założeń Nowego Centrum Łodzi – tworzy wielofunkcyjną przestrzeń otwartą dla wszystkich mieszkańców. Jest to prawdziwa brama do miasta, a jednocześnie miejsce, gdzie można usiąść, zrelaksować się i spędzić miło czas podczas eventów, pokazów czy kina letniego. Na terenie amfiteatru można korzystać z wbudowanych gniazdek elektrycznych, pozwalających np. na podłączenie komputera i pracę zdalną.
Elewacja biurowców została zaprojektowana przez medusa group, znaną pracownię architektoniczną ze Śląska. Projektanci, wykorzystując korten, chcieli nawiązać do industrialnego charakteru miasta. Elewacja sprawia, że budynek jest rozpoznawalny już nie tylko wśród łodzian, ale i w całym kraju.
– Brama Miasta to pierwszy punkt, który można zobaczyć po wyjściu z dworca Łódź Fabryczna. Jego bliskość jest ogromnym atutem, bo dzięki temu można skomunikować się z każdym miejscem w Polsce. Podróż do Warszawy trwa np. niecałe 1,5 godziny. Docelowo, miasto wraz z koleją planują zrealizować tunel podziemny, który połączy Łódź Fabryczną z pozostałymi częściami miasta. To rozwiązanie pozwoli osobom dojeżdżającym ze wschodnich, południowych czy zachodnich kierunków Łodzi, swobodnie się tutaj dostać – wyjaśnia Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.
Skanska przy wszystkich swoich inwestycjach aktywnie promuje alternatywne i przyjazne środowisku środki transportu, w szczególności rowery. Została tu przygotowana rozwinięta infrastruktura – szatnie, prysznice, przebieralnie, a także miejsca do zostawienia jednośladu – zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Cały teren inwestycji jest monitorowany, przez co rowery są bezpieczne.
– Brama Miasta to również sztuka i piękne widoki. W holach windowych znajdują się komiksowe motywy, na każdym piętrze inny. Nawiązują do Łodzi i opowiadają o niej poprzez rysunkowe ciekawostki. Natomiast z ostatniego, trzynastego piętra budynków rozciąga się panorama na całe miasto, która zwłaszcza o zachodzie słońca prezentuje się bardzo okazale – dodaje Tomasz Subocz.
ICONIC AWARD 2020 dla Bramy Miasta
Łódzki projekt śląskiej pracowni medusa group powiększył swoją kolekcję o kolejną nagrodę architektoniczną. Tym razem budynek doceniło jury konkursu organizowanego przez German Design Council przyznając Bramie Miasta ICONIC Award 2020. To jedna z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury. Nagrody przyznawane są wizjonerskim budynkom, innowacyjnym produktom architektury, konstrukcji oraz nieruchomości. To prestiżowe wyróżnienie plasuje Bramę Miasta w gronie najlepszych projektów z całego świata.
Więcej ciekawostek o Bramie Miasta w wideo: https://youtu.be/nXZWpGMUSqU
Spółka biurowa Skanska w Polsce
Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Budujemy otwarte, pełne życia przestrzenie, w których pracownicy chcą i lubią pracować, a mieszkańcy chętnie spędzają w nich swój czas. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED. Wszystkie nowe inwestycje budujemy w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez Barier. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Jesteśmy obecni na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. W 2018 roku wynajęliśmy ok. 80 000 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz rozpoczęliśmy 7 nowych budynków w 6 różnych projektach. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Prime Property Prize 2018 oraz zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu Book of Lists 2018 w sektorze „Budownictwo i nieruchomości”. Z kolei w 2019 roku otrzymaliśmy aż 4 nagrody CEEQA, a także zostaliśmy ogłoszeni Deweloperem Roku w plebiscycie Prime Property Prize.
Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:
www.linkedin.com/company/skanska/
www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/
Grupa Skanska
Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając około 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych i generując w 2018 roku przychody na poziomie 170 miliardów SEK. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o potrzeby społeczności, w których działamy oraz dokładnie analizujemy wpływ naszych realizacji na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. W stolicy Szwecji mieści się również główna siedziba spółki. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska SA, biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.
Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl