APP-Projekt rozpoczęła współpracę z PHH Hotele. Firma działa jako inwestor zastępczy i wspiera PHH w zakresie zarządzania projektem oraz nadzoru inwestorskiego nad rewitalizacją hoteli w Poznaniu i Wrocławiu.

APP-Projekt

APP-Projekt podpisała umowę z PHH Hotele Sp. z o.o. Kontrakt dotyczy dwóch obiektów hotelowych: Ikara w Poznaniu oraz Wieniawy we Wrocławiu. Firma objęła funkcję inwestora zastępczego i odpowiada za zarządzanie projektem oraz nadzór inwestorski nad remontem i modernizacją obu hoteli wraz z ich otoczeniem.

– Rozpoczęcie współpracy z nowym klientem, jakim jest PHH Hotele, to duże wyróżnienie dla naszego Zespołu. Jako inwestor zastępczy zarządzamy generalnym remontem dwóch obiektów z kompleksowym wykończeniem pod klucz, a wszystko to w oparciu o najwyższe standardy marki Four Points by Sheraton – podkreśla Michał Małaszyński, Członek Zarządu APP-Projekt S.A.

Projekty zakładają kompleksową rewitalizację dwóch budynków – Hotelu Ikar w Poznaniu oraz Wieniawa we Wrocławiu – w zakresie elewacji i dachu, izolacji przeciwwodnej ścian fundamentowych i tarasów, przyłączy do budynku oraz modernizacji wewnętrznej pełnobranżowej wraz z dostosowaniem obiektów do standardu 4* i wymagań franczyzodawcy – marki Four Points by Sheraton. Przy obu inwestycjach APP-Projekt pełni rolę inwestora zastępczego.

Po zakończeniu prac modernizacyjnych oba hotele staną się bliźniaczymi obiektami PHH Hotele. Dotychczas poznański Hotel Ikar działał w standardzie trzech gwiazdek, zaś wrocławski Hotel Wieniawa posiadał dwie gwiazdki. W odpowiedzi na zmiany na rynku oraz rosnące wymagania Klientów PHH Hotele podjął decyzję o modernizacji i podniesieniu standardu obsługi gości.

W wyniku przeprowadzonego przetargu wyłoniono pracownię Emkaa Architekci, która opracowała projekty architektoniczne dla obu obiektów. Są one inspirowane ponadczasowymi rozwiązaniami materiałowymi i nawiązują do klasyki polskiego modernizmu.

Aktualnie APP-Projekt koordynuje procesy ustaleń pomiędzy projektantem a franczyzodawcą w zakresie adaptacji koncepcji projektowej oraz nadzoruje przygotowanie dokumentacji wykonawczej i budowlanej. W najbliższym czasie inwestor zastępczy przeprowadzi przetarg na generalnego wykonawcę.

Zobacz także: Søren Rodian Olsen pokieruje ULI Poland – Dorota Wysokińska-Kuzdra zajmie się rozwojem struktur środkowoeuropejskich

Informacja o APP-Projekt S.A.

APP-Projekt jest jedną z wiodących firm inżynierskich w Polsce działającą na rynku od 2005 r. Świadczy profesjonalne usługi szeroko rozumianego doradztwa technicznego m.in. w obszarze zarządzania inwestycjami od fazy projektowej po odbiór końcowy inwestycji wraz z jej rozliczeniem, prowadzi nadzór inwestorski oraz kontrolę kosztów czy nadzór bankowy, a także wykonuje analizy techniczne i raporty due diligence nieruchomości. Dostosowuje nowoczesne rozwiązania pod indywidualne potrzeby Klientów, tak aby dostarczać im usługi najwyższej jakości. APP-Projekt tworzy zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów, urbanistów i ekonomistów. Firma posiada oddziały w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, świadcząc przy tym usługi na terenie całego kraju. APP-Projekt jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Rider Levett Bucknall – międzynarodowej organizacji oferującej pełen zakres usług w branży nieruchomości i budownictwa.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.